תקשורת עם צמחים

עודכן ב: 2 ינו 2019
מאז שאני מגדלת צמחים שואלים אותי רבות איך זה שהולך לי עם החברה הירוקים. איך הם שורדים לאורך זמן? ואיך הם תמיד נראים טוב? איך אני יודעת מה כל הצמח צריך?


אז הנה בקצרה חמש נקודות על האני מאמין שלי בגידול צמחים:


מערכת יחסים  

ידע בסיסי לגידול צמחים הוא חשוב: כמו מהם התנאים לכל צמח על מנת שיתפתח ישגשג ויפרח כמו כמות אור, אויר, השקיה, לחות, מצע גידול, בריאות השורשים.  אך מעבר לכל ידע על מנת לגדל צמחים בהצלחה ולאורך זמן צריך לפתח איתם מערכת יחסים של ממש. 


חלק ממערכת היחסים היא תשומת לב

אני מתייחסת לצמחים שלי דומה לאיך שאני מתייחסת לילדים שלי (כמובן שאתה הילדים שלי אני הכי אוהבת). אני אוהבת אותם מאד, הם חשובים לי, אני מתפעלת מהם ומתרגשת מההתפתחות  שלהם. מכל ניצן שנבט, ענף שגדל, פרח שפרח ופרי שהבשיל. 


תקשורת

אני מנהלת תקשורת עם הצמחים שלי . כן כן שיחה שלמה עם כל צמח בנפרד. מספרת להם כמה אני אוהבת אותם או במקרה שאחד הצמחים נראה לא טוב אני מביעה את דאגתי. זו לא בדיוק תקשורת מילולית אלא יותר כוונה שנשלחת מהלב שלי לצמח. 


הקשבה 

כשצמח מבסוט רואים עליו. הוא קורן את הירוק ירוק זוהר שלו, הוא זקוף ומלא ברק וחיים. וכשלא, כשמשהו לא קשורה אני פשוט שואלת ( כן כן את הצמח) ועוצרת לדקה ומקשיבה. אומנת ההקשבה היא פשוטה ועם זאת הכי קשה. היא דורשת נוכחות, להיות לרגע אחד לגמרי עם הצמח, לנקות את הראש, להישאר ריקה ולהמתין בסבלנות לתשובה. התשובה בד"כ מופיעה מהר כידיעה או כתמונה או כמשפט. עם זאת לפעמים לוקח לה זמן להגיע.


אמון ויישום

השלב הבא הוא לתת אמון בעצמי ובצמח וליישם את המסר שקיבלתי.


ולסיום שימו לב לסרטון הבא! בתי הספר בארה"ב עשה ניסוי עם שני צמחים. לאחד דיברו יפה והעבירו מסרים אוהבים והשני קיבל מסרים שליליים. נחשו מי נראה ומרגיש יותר טוב :)
אז בפעם הבאה שהצמח שלכם מראה סימנים של לא מבסוט, רגע לפני שאתם שואלים באיזה פורום, משתלה או חבר, שבו רגע עם הצמח שלכם ותשאלו אותו מה שלומו. מי יודע אולי תופתעו והוא יענה......

84 צפיות0 תגובות