איך להתמודד עם כנימה קמחית?

התמונה וההסבר מאתר ויקיפדיה

החום הגיע ואיתו הכנימה הקמחית המרגיזה 🤨


ראיתי היום אחת בגינה שלי ונכנסתי לכוננות מזיקים כי היא בקלות יכולה להשמיד צמחים שלמים ולהיכנס הביתה לצמחי הבית והסוקולנטים.


הנה כמה דברים שאפשר לעשות נגד הממזרות 😏


💚 ממליצה בחום למי שעוד לא דישן לדשן ולחזק את הצמחים שלו. אביב ותחילת קיץ זה הזמן! תשדלו לדשן כשמזג האוויר נוח ולא בשרב ותשקו לפני הדישון.


💚 אם חסר לצמח אור שפרו לו עמדות. זה יחזק אותו והוא יהיה עמיד יותר מפני מזיקים.


💚 עודף השקיה מחליש צמחים ומושך מחלות ומזיקים. השקו במידה הנכונה לכל צמח.


💚 אחת לכמה ימים תעיפו מבט טוב ואוהב על הצמחים שלכם וחפשו מזיקים.


💚 מצאתם? הרחיקו מצמחים אחרים. שלא ידבקו חלילה!


💚 רססו את הצמח באלכוהול רפואי ואחרי חמש דקות שטפו בזרם מים חזק בהטיית העציץ שהאדמה לא תתפזר . האלכוהול מתאדה ולרוב הצמחים הוא לא מזיק. לי יש ניסיון טוב איתו. ושימו לב לא לשים את הצמח בשמש אחרי ששמתם אלכוהול.


💚 הידעתם שכנימה קמחית מטילה באדמה?? לכן אם העציץ שלכם מלא מלא כנימות. לדעתי עדיף לזרוק אותו לפח קומפוסט רחוק מהבית, גם את האדמה שלו!


💚 עציצים שהיה בהם מזיקים רבים לחטא בסבון שלא ידביק את הצמח החדש שתשתלו בו.


💚 פרת משה רבינו בבית ובגינה היא חברה! והאויב הטבעי של כנימות קמחיות בפרט וכנימות בכלל.


.פרת משה רבינו. שומרת הראש! חברת אמת של הצמחים בגינה💚 ראיתם הרבה נמלים על הצמח שלכם? זו בעיה! בד"כ תמצאו עליו גם מלא מזיקים . הנמלים והכנימות משתפות פעולה. הכנימות מספקות לנמלים טל דבש שהן מפיקות מהצמח והנמלים מעבירות את הכנימות ממקום למקום ומגינות עליהן. בגדול נמלים גם הן חברות ואני לא ממליצה לפגוע בהן ולעשות ריסוס כולל נגדן. הן חשובות לאיזון האקולוגי, אבל אם נמלים וכנימות נטפלות לצמח הלך עליו. ממליצה לכם לקנות גל נגד נמלים במזרק ולשים כמה טיפות נקודתית על העציץ. ברגע שהנמלים יעלמו זה הזמן לטפל בכנימות ובמזיקים.


💚 אחרון חביב והכי חשוב! צמח עם מערכת חיסונית חזקה הוא כזה שמזיקים לא יוכלו להיטפל אליו בקלות. צמחים חזקים הם כאלה שמקבלים את כל התנאים להם הם זקוקים. זוהי המניעה הטובה ביותר!

5636 צפיות0 תגובות